Czy potrzebuję pomocy podologa? 

Pacjenci zmagający się z bólem i problemami stóp często zastanawiają się, jakiego specjalistę wybrać. Czy ma to być ortopeda, fizjoterapeuta, osteopata, czy może właśnie podolog? 

W naszym gabinecie podologicznym specjalizujemy się w pomocy osobom dotkniętym problemami skóry i paznokci stóp. Oznacza to, że przyjmujemy wszystkie osoby dotknięte takimi problemami jak:

Tak więc, wszystkie "zewnętrzne" problemy skóry i paznokci stóp można powierzyć rękom podologa. Inaczej jednak wygląda sytuacja z problemami bardziej złożonymi, jak metatarsalgia, dna moczanowa lub zespół stopy cukrzycowej. Podolog to specjalista paramedyczny. Nie posiada uprawnień do gojenia ran, oczyszczania ran czy też samodzielnego prowadzenia innych zabiegów chirurgicznych. Dlatego, o ile może edukować i prowadzić profilaktykę zespołu stopy cukrzycowej, nie jest uprawniony do pomocy w leczeniu ran ZSC. Podobnie wygląda kwestia deformacji kostnych jak np. hallux valgus, palce młotkowate czy płaskostopie: z tymi problemami nalepiej udać się do fizjoterapeuty lub ortopedy. 

Podolog jest wąską specjalizacją zajmującą się skórą i paznokciami (przydatkami skóry) stóp. Ponieważ skóra stóp jest zupełnie innym rodzajem skóry, posiadającą inną budowę niż skóra w innych częściach ciała, wymaga osobnego podejścia i traktowania, z uwzglęnieniam uwarunkowań fizjologicznych i biomechanicznych. 

Zawsze jednak służymy poradą w doborze ścieżki terepeutycznej, w kontakcie z odpowiednim specjalistą. I stąd warto odbyć choćby konsultację podologiczną. 

Opinie o gabinecie

Możesz przesuwać opinie i czytać kojne (drag and drop) lub kliknij i powiększ jedną z nich, a wyświetli się w widoku powiększonym: